Vinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.x

 

godlo polski

Kontakt

ul. Wrocławska 264

63-800 Gostyń

tel/fax: 65 572 04 95

e-mail: sp2@gostyn.pl

Lokalizacja szkoły

Patron szkoły

Mikołajki w świetlicy szkolnej

6 grudnia to data, na którą czekają wszyscy, a zwłaszcza dzieci. W tym uroczystym dniu do Świetlicy zawitał bałwan wykonany z plastikowych kubeczków, który wzbudzał podziw i dał dzieciom dużo radości. Dla Świetlików dzień ten okazał się być dniem pełnym atrakcji. Dzieci zapoznały się z postacią historyczną biskupa Mikołaja w oparciu o opowiadanie ks. Malińskiego - "Święty Mikołaj". Poznały także ciekawostki o tym, jak w różnych krajach obchodzi się Mikołajki. Wykonały skarpety św. Mikołaja z czerwonego papieru oraz bombki i łańcuchy choinkowe. Śpiewały znane piosenki o św. Mikołaju. Opowiedziały też o swoich wymarzonych prezentach. Mikołajki przebiegały w milej, radosnej atmosferze. Radość i zachwyt malowały się na twarzach wszystkich dzieci.

Andrzejki w świetlicy

30 listopada nasza świetlica zamieniła się w magiczny salon, w którym zgodnie z tradycją, odbyły się różne wróżby i zabawy. Najpierw opowiedzieliśmy sobie o historii andrzejkowych tradycji. Potem rozpoczęliśmy zabawę z wróżbami. Każdy chciał poznać swoją przyszłość, np. wybierając pewien atrybut schowany pod kubeczkiem, losując pudełeczko "Kim będę w przyszłości?", przebijając serduszko z imieniem chłopca lub dziewczynki. Nie zabrakło lania wosku, tańca z balonami, a także wrzucania grosika do wody. Najbardziej podobała się zabawa z butami, które wędrowały przez całą salę do drzwi. Czytaliśmy również horoskopy, dowiedzieliśmy się też, jakie cechy charakteryzują nasz znak zodiaku. Dzieci wykonywały także andrzejkowe klucze. Przy wspaniałej muzyce wszyscy bawili się doskonale! Było bardzo miło i wesoło.

Dzień Pluszowego Misia

25 listopada na całym świecie obchodzimy Dzień Pluszowego Misia. Dzieci w przeddzień tego święta przyniosły do świetlicy swojego ulubionego pluszaka. Podczas zajęć dzieci poznały historię pluszowego misia, czytały z zaciekawieniem książki, których bohaterami są misie, śpiewały piosenki. Chętnie brały też udział w misiowych tańcach i zabawach. Wykonały piękne prace plastyczne z postacią misia: z papierowego talerzyka, z balonów, a także z szarego papieru. To był naprawdę udany dzień.

Święto Niepodległości w świetlicy szkolnej

W przeddzień Święta Niepodległości, również w świetlicy zapanowała atmosfera związana z Dniem Odzyskania Niepodległości. Świetliki wykonywały nasze symbole narodowe - godło, flagę, a także kotyliony. Poznaliśmy historię powstania hymnu - Mazurka Dąbrowskiego. Śpiewaliśmy hymn państwowy oraz inne pieśni patriotyczne.

Jesteś tutaj: Home Świetlica