Vinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.x

 

godlo polski

Kontakt

ul. Wrocławska 264

63-800 Gostyń

tel/fax: 65 572 04 95

e-mail: sp2@gostyn.pl

Lokalizacja szkoły

Patron szkoły

Dzień Babci i Dziadka w świetlicy

W przeddzień uroczystości Dnia Babci i Dziadka Świetliki wykazały się dużą kreatywnością i bardzo oryginalnymi pomysłami do tworzenia prac plastycznych. Dzieci chętnie wykonywały laurki z życzeniami, ozdobne serca z masy solnej, które po wyschnięciu pakowały w celofan. Radość uczniów podczas pracy nie miała końca. Odbyła się także pogadanka podczas której każdy z wychowanków mógł wypowiedzieć się na temat zainteresowań swoich dziadków. Świetliki nauczyły się nowych piosenek pt.: "Moja babia i mój dziadek", "Najdroższy dziadku", a także zapoznały się z literaturą związaną z omawianą tematyką na lekcji. Pokazały jak bardzo kochają swoje ukochane babcie i swoich najukochańszych dziadków, którzy też okazują im wiele miłości i cierpliwości.

Dokarmianie ptaków

Śnieg zasypał pola, lasy.
Dokąd lecą głodne ptaki?
Kto je karmi po zamieci?
Kto?
Wiadomo – dzieci!
Zima to trudny czas dla ptaków, ale z pomocą "świetlików", przetrwają na pewno łatwiej. A to za sprawą pojawienia się za oknem karmnika, który wypełniony jest "smakołykami" dla naszych skrzydlatych przyjaciół. Po części teoretycznej, uczniowie przystąpili do części praktycznej. Dzieci ciepło ubrane wybrały się na boisko szkolne i ochoczo wzięły się za dokarmianie ptaków.

Zimowe zabawy!

My się zimy nie boimy i wesoło się bawimy. Zabawy na śniegu zawsze przynoszą wiele radości. Berek, rzucanie śnieżkami, lepienie bałwana - to początek zimowych szaleństw!

Święto Trzech Króli w świetlicy

W dzień poprzedzający święto Trzech Króli świetliki zapoznały się z jego genezą. Z ciekawością obejrzały film pt.: "Radosnego świętowania Trzech Króli", który w sposób bardzo przejrzysty przedstawił historię Mędrców ze Wschodu. Nie zabrakło wspólnego śpiewania kolęd przy choince. Wszyscy w radosnych nastrojach wrócili do domu.

Jesteś tutaj: Home Świetlica