Vinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.x

 

godlo polski

Kontakt

ul. Wrocławska 264

63-800 Gostyń

tel/fax: 65 572 04 95

e-mail: sp2@gostyn.pl

Lokalizacja szkoły

Patron szkoły

Warsztaty plastyczne

Uczniowie klasy drugiej, dzięki zaangażowaniu rodzica - pani Sylwii Szymoniak wzięli udział w warsztatach plastycznych. Pani Szymoniak zaprezentowała dzieciom bardzo ciekawe sposoby malowania wielkanocnych pisanek. Dużym zainteresowaniem wśród drugoklasistów cieszyło się ozdabianie jaj techniką decoupage. Pracy tej towarzyszyły niesamowite emocje. Dzieci pędzlami nakładały na jajka specjalną masę klejową i różne wzory wycięte z serwetek o tematyce świątecznej.  Wykonane pisanki lakierowały i ozdabiały kolorowymi kokardkami oraz kwiatami. Serdecznie dziękujemy za bogate przeżycia i wprowadzenie w świąteczny klimat.

Nela Mała Reporterka

W marcowy poranek uczniów klasy 3f odwiedziła mama jednej z uczennic - Pani Patrycja Rajewska. Opowiedziała ona o pasji czytelniczej, dzielonej z córką. Jedną z ulubionych autorek książek Zosi jest Nela, która podróżuje po całym świecie, a swoje przygody opisuje w kolejnych książkach. Pani Rajewska przedstawiła wiele ciekawostek o zwierzętach i miejscach, które Mała Reporterka widziała podczas podróży. Mama Zosi przyniosła również wszystkie tomy podróżniczej serii. Dzieci z zapałem i z zaciekawieniem oglądały fotografie, czytały fragmenty książek, które je szczególnie zainteresowały. Zapewne chętnie będą teraz sięgać po tę lekturę. Dziękujemy za podzielenie się rodzinną pasją!

Tajemnice kosmosu

Uczniom klasy 3f, dzięki jednemu z rodziców, udało się zdobyć nowe wiadomości na temat kosmosu. Pan Łukasz Weber chętnie dzielił się swoją bogatą wiedzą na ten temat. W interesujący sposób przedstawił jak odbywa się ruch obiegowy i obrotowy Ziemi, a także dlaczego obserwujemy fazy Księżyca. Tata chłopca przyniósł ze sobą mapy nieba oraz opowiedział wiele ciekawostek dotyczących Słońca. Najwięcej emocji wzbudził przyniesiony przez Pana Webera teleskop. Uczniowie mieli możliwość samodzielnie go zmontować, a później z entuzjazmem obserwowali widnokrąg. Jeszcze raz dziękujemy za tę pouczającą lekcję. Kosmos stał się, choć przez chwilę, nieco nam bliższy!

W Komendzie Powiatowej Policji w Gostyniu

Zostać policjantem czy policjantką to marzenie wielu chłopców i dziewczynek. Bycie stróżem prawa silnie działa na wyobraźnię, dlatego uczniowie klasy 3d bardzo chętnie skorzystali z zaproszenia pani Ilony Maćkowiak i wybrali się na wycieczkę do Komendy Powiatowej Policji w Gostyniu. Już samo wejście do budynku budziło ogromne emocje, bowiem trzeba było pokonać zakratowane przejście. Uczniowie zapoznali się z pracą policjantów. Mieli okazję przyjrzeć się policyjnemu umundurowaniu i sprzętowi potrzebnemu w czasie pełnienia służby. Wizyta w Komendzie stała się też znakomitą okazją, by uczniowie z pierwszej ręki wysłuchali informacji dotyczących niebezpieczeństw, jakie na nich czyhają na co dzień oraz dowiedzieli się, jak sobie radzić. Dzieci przekonały się, że zawód policjanta jest naprawdę ciekawy, ale jednocześnie bardzo trudny, wymagający odpowiedzialności i odwagi. Uczniowie znakomicie spędzili czas, rozwinęli swoje zainteresowania. Dziękujemy.

Jesteś tutaj: Home Rodzice partnerami szkoły